Admin altyapisorgulamacomtr Yorum yok İNTERNET ALTYAPI SORGULAMA 2020 Genel

İNTERNET ALTYAPI SORGULAMA 2020

Genel olarak konuşursak, altyapılar sistemlerin yapıldığı çerçeveler veya mimarilerdir. Örneğin, bir ülkenin ulaşım altyapısı karayolları, demiryolları, havaalanları, okyanus limanları ve nehirlerden oluşur. Her ne kadar çıplak gözle görülemese de İnternet, her biri bir noktadan diğerine bilgi aktarmada kritik rol oynayan birçok farklı unsurdan oluşan bir altyapıya sahiptir. Bu web sitesinden mevcut adresinizde yer alan altyapınızı sorgulayabilirsiniz.

İNTERNET ALTYAPISI ELEMANLARI

İnternet altyapısının en temel düzeyde, telefon hatları ve fiber optik kablo sonsuz uzunluk vardır. Bu kablolar, kullanılan kablolama türlerine bağlı olarak milyonlarca bireysel kullanıcıyı ve işletmeyi diğer taraflara bağlar ve verileri değişen hızlarda iletir. Bir kullanıcının bağlantısının hızını ve kalitesini etkileyen bir diğer faktör, telefon modemlerini içeren bağlantı aracıdır; kablo modemler, ADSL KABLONET VE FİBER hatları gibi yüksek hızlı bağlantı yöntemleri ve şirket ağları.

Bir veri aktarırken onları görselleştirirse İnternet altyapısının parçalarının nasıl çalıştığını anlamak daha kolaydır. Veri gönderme veya alma ile ilgili ilk adım, modemlerin raflarında rafları tutan servis sağlayıcıları içerir. Kullanıcılar, servis sağlayıcıların büyüklüğüne bağlı olarak değişebilen operatör ağına erişmek için bu modemlere bağlanır. 2000’li yılların başında, dünya genelinde 7.000’den fazla servis sağlayıcı vardı. İlk 10, toplam internet erişim trafiğinin yalnızca yüzde 25’ini oluşturuyordu. Kullanıcılar bir servis sağlayıcı ya bağlandıktan sonra, diğer İnternet kullanıcılarına e-posta mesajları göndererek ya da dünyadaki herhangi bir sayıda sunucudan Web sayfaları ya da indirilebilir dosyalar talep ederek iletişim kurmaya çalışır. Sunucular, web sitelerini, e-posta sistemlerini barındırmak için bireyler, şirketler ve diğer kuruluşlar tarafından kullanılan bilgisayarlardır,

Dünya çapında bilgi göndermek ve almak için kullanılan işlem, kullanıcıya neredeyse hiç gizlenmez ve sadece saniyeler içinde gerçekleşir. Bunun gerçekleşmesi için, bir servis sağlayıcı ağındaki bir kullanıcının, ülke genelinde veya dünya genelinde bulunabilecek başka bir servis sağlayıcı ağındaki kullanıcılara bağlanabilmesi gerekir.

İNTERNET ALTYAPI SORGULAMA 2020 BTK

İnternet altyapısının teknik parçalarına ek olarak, farklı yönlerini düzenleyen veya istikrarını ve işlevselliğini iyileştirmeyi amaçlayan birkaç kuruluş vardır. BTK, İnternet’in geleceği ile ilgili çalışma yapmak ve konuların ele alınmasında liderlik sağlar.

İNTERNET ALTYAPI SORGULAMA HAKKINDA

2000’li yılların başlarında, İnternet’teki trafik ve trafik büyük ölçüde artmıştı. İnternetin yeteneği ve güvendiği iletişim protokolleri ile dünyadaki kullanıcıları desteklemek için endişeler vardı. Bu, İnternet’in büyüklüğü ve hiç kimsenin kontrol etmediği gerçeği nedeniyle karmaşıktı. Bu nedenle, ağın farklı alanlarının kalitesi, bütünlüğü ve performansı değişkendir ve kontrol, dünyadaki birçok farklı varlıklara dağıtılmıştır.

2000’lerin başında var olan bir altyapı kaygısı, yönlendiricilerin Internet’teki mevcut tüm ağ hedefleri hakkında bilgi depolayan, İnternet omurgasının yönlendirme masasına havaya fırlatma girişlerini işleme yeteneği ile ilgilidir. Ağ dünyasına göre, bu internetin omurga yönlendirme altyapısında dengesizliğe yol açıyordu.