Admin altyapisorgulamacomtr Yorum yok TURK TELEKOM ALTYAPI SORGULAMA 2020 Genel

TURK TELEKOM ALTYAPI SORGULAMA 2020

Eğer altyapınız için mümkünse fiber en iyi internet seçeneğidir. Çoğu hane yaygın olarak bulunabildiğinden TURK TELEKOM altyapı Adsl interneti seçmektedir. İkisini birden alamazsanız, Adsl uygulanabilir bir yedekleme seçeneğidir.

Şimdilik, çoğu veri fiziksel kablolar kullanan bilgisayarlar arasında dolaşıyor.

TURK TELEKOM altyapı kablolar çok verimli ve yaygın şekilde bulunabildiğinden, çoğu yüksek hızlı internet bağlantısı bir tür kablo ile gelir. Yaygın türleri:

  • Sabit telefon hatları (ADSL). ADSL telefon hatlarınızı kullanır, ancak telefon kullanımınızı kesintiye uğratmaz. Çevirmeli ağ internetin üzerinde bir adım, ancak yine de diğer tüm modern seçeneklerin en yavaşı. ADSL ve kablolu internet, rakiplerinden fazlası değil.
  • Fiber optik bağlantı (Fiber). Fiber optik kablolar, veri aktarımı için gerçekten etkileyici bir gelişmedir. Fiber internet, birçok küçük cam elyafından üretilen optik hatları kullanmaktadır. Bu yöntemle, veriler aslında ışık hızında gönderilir, çünkü fiber optik kablolardan gönderilen elektrik değildir, ışıktır. Ne yazık ki, fiber internet ülkemizin tamamında kullanılabilir değil.

TURK TELEKOM altyapı ADSL ve Fiber: fark nedir ve hangisi en iyisidir?

İşte fiber, kablonet ve ADSL internet servisine genel bir genel bakış:

  • Fiber optik internet hızı: Fiber optik internet hızları en hızlı olanıdır.
  • ADSL hızı: ADSL internet hızları en düşük ve genellikle 8 ile 16 Mbps civarındadır. Fiber ile ADSL karşılaştırması neredeyse yapılmaya değmez, çünkü fiber ADSL’den 400 kat daha yüksek hızlara ulaşabilir.

TURK TELEKOM altyapı ADSL İnternet Özeti

ADSL (dijital abone hattı) internet genellikle 5-35 Mbps aralığında indirme hızları sunar. Yükleme hızları genellikle 1-10 Mbps aralığındadır.

ADSL internet TURK TELEKOM altyapı tarafından sağlanır ve genellikle ev telefonu hizmeti ile birlikte verilir. KabloNet veya fiber internet kadar hızlı değil, ancak daha ucuzdur.

Ülkemiz genelinde ADSL genellikle tek internet seçeneğidir.

o             ADSL bakır telefon hatları üzerinden internet sunar,

o             ADSL’nin ülke genelinde % 90’ı kapsama alanında,

o             ADSL hızları, mahalle santraline olan mesafenize bağlı olarak değişir

TURK TELEKOM Fiber Altyapı İnternet Özeti

TURK TELEKOM Fiber Altyapı internet indirme hızları 10-100 Mbps arasında herhangi bir yerde olabilir. KabloNet ve ADSL’den farklı olarak TURK TELEKOM Fiber Altyapı genellikle “simetrik” hizmet sunar, bu da yükleme hızlarının aynı anda yüksek hızda olduğu anlamına gelir.

TURK TELEKOM Fiber Altyapı internet, ev geniş bant pazarında göreceli olarak yeni bir pazardır. Fiber, yüksek hızlı fiber optik hatlarını müşteri adreslerine yönlendirmek için yatırım yapan TURK TELEKOM tarafından sağlanmaktadır.

Fiyat genellikle kablonet ve ADSL’den biraz daha yüksek olsa da, elde edebiliyorsanız, neredeyse her zaman fiber seçmeye değer. Yüksek hızlar, fiber bağlantıda yüksek tanımlı videoların birden fazla cihaza akışını kolaylaştırır.

ADSL veya kablonet’e kıyasla TURK TELEKOM Fiber Altyapı internet ile ilgili diğer ilginç bir şeyde, servis sağlayıcı santralinden ne kadar uzakta olursanız olun yavaşlamamasıdır. Fiber size ulaşırsa, büyük olasılıkla kablonet veya ADSL’den farklı olarak, TURK TELEKOM Fiber Altyapı sağlanması gerekmektedir.

o             TURK TELEKOM Fiber Altyapı optik kablolar üzerinden internet sunar,

o             Ülke çapında % 20 teminat,

o             Güvenilir ve geleceğe yönelik teknoloji,

o             Servis sağlayıcı santraline uzaklıktan etkilenmeyen hızlar.

ADSL ve fiber ikilemindeki büyük resim:

o             ADSL, TURK TELEKOM Fiber Altyapı olmayan yerdeki müşteriler için en iyisidir.

o             Fiber, ağır internet kullanıcıları için, özellikle oyuncular veya aynı anda birden fazla cihazda video akışı planlayanlar için en iyi seçenektir.

Bölgenizde yeterince internet seçeneği olmadığını düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Fiber bağlantılar henüz sizin için uygun değilse, hizmetlerin her yıl genişlediğini bilin. Ek olarak, yeni nesil düşük Dünya yörüngesi uyduları gibi yeni teknolojiler kısa sürede kırsal tüketicilere sağlam bağlantılar sağlayabilir. Umarım, önümüzdeki birkaç yıl içinde yüksek hızlı internet neredeyse evrensel olarak erişilebilir olacaktır.

TURK TELEKOM altyapı İnternet Servis Bağlantıları Nasıl Çalışır?

İnternetin nereden geldiğini anlamak için bir ağaç olarak düşünebilirsiniz. Komşunuz bir dal ve ağacın çekirdeği “omurga” dır.

“İnternet Omurgası Fiber Optik Kablolardan Yapılmıştır”

İnternetin omurgası (şehirler, ülkeler ve kıtalar arasında veri ileten kısım) çoğunlukla fiber optik kablolardan yapılmıştır. Bu ağlar geniş ve karmaşık. Anlaşılması gereken en önemli şey, temelde, kıtalar arasında ve aralarındaki okyanusların altında büyük mesafelerde veri taşıyan fiber-optik kablo demetleri olmasıdır.

Tüketici İnternet Şirketleri “Son Mil” Sağlayıcıdır

ADSL ve fiber bağlantılarının hepsinde ortak bir nokta vardır: tüketicileri “omurgaya” bağlama Bu nedenle, servis sağlayıcılardan tüketicilere satılan internet hizmetlerine “son mil” teknolojileri denir.

Çevirmeli bağlantı çok az olsa bile, yolculuk verilerinin çoğu bilgisayarınız ile sunucular arasında dolaşıyor, İnternet omurgası veya taşıyıcı fiber ağlarındaki fiber üzerinden gerçekleşiyor.

Bununla birlikte, evinizle servis sağlayıcı arasındaki son birkaç kilometrede olanlar, veriyi eski bakır kablolara aktardığı için önemli ölçüde yavaşlatabilir.

 

 

TURK TELEKOM altyapı ADSL Internet Avantajları

  • Satın alınabilir fiyat,
  • Yaygın olarak kullanım,
  • Özel bağlantı,

Peki bu tüketici için ne anlama geliyor? Peki, TURK TELEKOM altyapı ADSL internet, fiber ile karşılaştırıldığında birkaç avantaj ve dezavantajlara sahiptir.

TURK TELEKOM altyapı ADSL’nin ana satış noktası yaygın mevcudiyet; Telefon altyapısı zaten her yerde temelde konuşlandırılmıştır; bu nedenle, özellikle kabloların bir seçenek olma ihtimalinin daha düşük olduğu kırsal alanlarda, ADSL ile bağlantıda bulunan kişilerin çoğunu elde etmek için çok fazla kurulum gerekmez.

İkinci avantaj, bağlantının son kullanıcıya nasıl ulaştığıdır: kablo bağlantıları esas olarak mahallelerde paylaşılırken, ADSL doğrudan servis sağlayıcıdan tüketiciye bağlanır.

TURK TELEKOM altyapı mahalle santrali ile eviniz arasındaki mesafe aynı zamanda ADSL ofislerinde de bir faktördür, çünkü merkez ofisten uzaktaki konutlar genellikle ofise daha yakın olanlardan daha düşük hız ve gecikme süresi alır.

TURK TELEKOM altyapı Fiber İnternet Hizmetini

  • Gigabit hızları,
  • Hızlı yükleme oranları,
  • Güvenilir hizmet,

Tüketici açısından bakıldığında, TURK TELEKOM Fiber Altyapının büyük avantajı basitçe hız ve esnekliktir. TURK TELEKOM Fiber Altyapı, doğası gereği bakır gibi elektromanyetik parazitlerden etkilenmez, bu da dış etkenlere diğer altyapı ve hava koşullarına yakınlık gibi daha dayanıklıdır.

Genel olarak, TURK TELEKOM Fiber Altyapı maliyet ve sınırlı kullanılabilirliğin dışında şu an için, mevcut en gelişmiş veri aktarım şeklidir (kuantum internet dışında) ve gelişmiş dünyadaki internet erişiminin geleceğini temsil eder.

TURK TELEKOM Fiber Altyapı Fiber ve ADSL ile aynı ölçekte tüketiciler için henüz hazır olmakla birlikte, zaten “büyük resim” perspektifinden baskın internet altyapısı. Geniş bantlı müşterilere tanıdık gelen “son mil” dışındaki veri trafiğinin çoğunu idare eder.

İnternet bir “ağlar ağıdır” ve internet bağlantı türlerinin karışımı gelecek yıllarda toplumumuzun bir parçası olacaktır.

TURK TELEKOM Fiber Altyapının bir gün ADSL internet kadar erişilebilir olacağı noktaya kadar büyümesini bekleyebiliriz.