Admin altyapisorgulamacomtr Yorum yok TURKNET ALTYAPI SORGULAMA 2020 Genel

TURKNET ALTYAPI SORGULAMA 2020

TURKNET ALTYAPI Fiber optik İnternet, geniş bantların geleceğidir. Günümüzün en yüksek hızlarına ulaşmak için 10.000 Mbps (1Gpbs) hızında fiber optik teknolojisini kullanır. Geniş bant, yaşadığımız modern dünya için çok önemlidir. TURKNET ALTYAPI Fiber optik teknolojisi ile güçlendirilmiş fiber Internet, rakiplerini sudan çekiyor. Bu kılavuzda, nasıl çalıştığı ve onunla ilgili zorluklar da dahil olmak üzere, fiber İnternet hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

TURKNET ALTYAPI Fiber Optik Nasıl Çalışır?

Bu kılavuzdaki “fiber” e atıfta bulunduğumuzda, bir fiber optik iletişim şekli olan fiber optik internetten bahsediyoruz. Fiber optik cam kablolardan bir ışık demeti göndererek, gerçekten büyüleyici bir işlem olan bilgiyi aktarabiliriz.

TURKNET FİBER ALTYAPI

TURKNET FİBER ALTYAPI kablolar birçok küçük optik fiberden yapılmıştır . Bu lifler son derece incedir, spesifik olmak gerekirse, insan saçı kadar kalın olan onda birinin altındadır. İnce olmalarına rağmen, birçok şey oluyor. Her optik fiber iki bölümden oluşur:

Çekirdek: Genellikle camdan yapılmış olan çekirdek, ışığın geçtiği fiberin en iç kısmıdır.

Kaplama: Genellikle daha kalın bir plastik veya cam tabakasından yapılır, kaplama çekirdek etrafına sarılır.

Bu iki bölüm, toplam iç yansıma denilen bir fenomen yaratmak için birlikte çalışır. Toplam iç yansıma, ışığın kaçmadan, liflerden nasıl aşağı hareket edebildiğidir. Işık, cama 42 derece altında çok sığ bir açıyla çarptığında ve bir aynaya yansıyormuş gibi tekrar yansır. Kaplama, ışığı çekirdekte tutar çünkü yapılan cam / plastik farklı bir optik yoğunluğa veya daha düşük kırılma indisine sahiptir. Bu iki terim de camın nasıl büküldüğünü (kırılma) ve dolayısıyla ışığı yavaşlattığını gösterir.

Işık LED’den veya son derece hızlı hareket eden Lazer atımlarından iletilir. Bu darbeler, internette gördüğümüz her şeyi, şu anda okuduğunuz kelimeleri bile oluşturan bir kodlama sistemi olan ikili verileri taşır. İkili kod oluşur bit sadece olanları ve sıfırlar vardır. Bu bitler, bayt adı verilen ve düzenlenmiş sekiz bölümlük düzende mesajlar gönderir. İkili bitleri ışık darbelerine dönüştürmek kolaydır. Bir darbe bir demektir ve hiçbir darbe sıfır değildir. Bu darbeler herhangi bir bozulma ile karşılaşmadan önce altmış mil yol alabilir. Verileri binlerce mil boyunca taşımak için bu sinyaller , hiçbir veri kaybını önleyecek şekilde sinyallerini artıran optik amplifikatörlerden geçer .

İnternetin omurgası, dünyanın her yerindeki insanların web üzerinden bağlanmasını mümkün kılan şeydir ve çoğu fiber optik kablolardan yapılmıştır. TURKNET FİBER ALTYAPI Fiber optik İnternet, yepyeni bir teknolojiye benzeyebilir, ancak aslında İnternetin ilk günlerinden beri de olmuştur. 1988’de ABD ile Avrupa’yı birbirine bağlamak için okyanusun altına fiber optik kablolar döşendi. Bunlar ilk atılan denizaltı çizgileriydi ve bugün okyanus tabanının tamamını çapraz olarak genişletti.

Omurga, İnternet’in çekirdeğidir. Bir web sitesine bağlandığınız anda, cihaz veya hedef ne olursa olsun, sizi oraya götürmek için birçok adım atılmakta ve bunların her biri omurga ile bağlanmaktadır.

Her biri fiber optik Nnternet bağlantınızın gerçekte ne kadar saf olduğuna bağlı olarak, TURKNET FİBER ALTYAPI çeşitli son mil fiber bağlantıları vardır

TURKNET FİBER ALTYAPI Rakipleri

TURKNET FİBER ALTYAPI en büyük İnternet rakipleri ADSL, Kablonet ve Kablosuz İnternet’tir. ADSL İnternet , yüz yıldan fazla bir süredir normal olan bakır telefon hatları ile sağlanmaktadır. Kablonet internet aynı zamanda bakır kullanır, ancak ADSL’den farklı olarak koaksiyel kablolar kullanır ve orijinal olarak kablonet TV servisleri için kullanılır. Cep telefonu hizmeti gibi Sabit Kablosuz internet, kulelerden yayılan ve ardından frekans üzerinden gönderilen radyo dalgalarıyla sağlanmaktadır.

Her şeyde olduğu gibi, fiber optiklerin rakipleriyle karşılaştırıldığında artıları ve eksileri var.

TURKNET ADSL ALTYAPI FARKLARI

Düşük Mali ve Çevresel Maliyetler: TURKNET ADSL ALTYAPI, çevresel ve ekonomik olarak en az zararı verir. Bakır kablolar genellikle kırsal alanların çoğunda bile bulunur, çünkü telefon bağlantıları için orijinal olarak döşenmiştir. Kablolar yeniden kullanılabilir, bu nedenle yeni bina projeleri gerekli değildir. Fiber optik altyapı veya kablosuz kuleler pahalı olabilir ve ilave Co2 emisyonlarından bahsetmek yerine, doğal yaşam alanlarının ilave fiyatlarında olabilir. Öte yandan, fiber altyapı çok çevre dostu olan elektrik gerektirmez. Tüm rakipler arasında, kablonet en fazla elektrik için en az veriyi üretir.

Kullanılabilirlik: Yine, telefon kullanımı için çoğu alanda bakır kablolar döşenmiştir, iyi durumda oldukları sürece, Internet hizmeti oluşturmak için tekrar kullanmak oldukça basittir. Şu anda, fiber optik İnternet pek çok kırsal alanda mevcut değildir, ancak kırsal Amerika’ya daha hızlı ve daha güvenilir bir İnternet getirmek hem belediyeler hem de sağlayıcılar için artan bir öncelik haline gelmektedir.

Çoğu sıradan kullanıcının yalnızca indirme hızı konusunda endişelenmesi gerekir, ancak bağımlı olan telekomünikasyon şirketleri ve çoğu işletme de daha yüksek yükleme hızlarına ihtiyaç duyar. TURKNET ALTYAPI Fiber optik İnternet’i üstün yapan birçok şeyden biri , indirme ve yükleme hızları ile eşleşmesi anlamına gelen simetrik hızlar sağlamasıdır . TURKNET ADSL ALTYAPI ve diğer İnternet türleri, yalnızca indirme hızlarının yükleme hızından daha hızlı olduğundan asimetrik hızlar sunar.

TURKNET FİBER ALTYAPI İnternet’in geniş bantların geleceği olduğu herkes için açıktır, ancak fiber altyapı oluşturmak basit bir işlem değildir. Ülkenin sadece %20′ inin fiber bulundurmasının bir nedeni var. Bunun nedeni, belediyelerin ilgilenmedikleri değil, ancak bu projelere dahil olan büyük engeller olduğu için.

TURKNET FİBER ALTYAPI söz konusu olduğunda ister servis sağlayıcı, ister belediye olsun, gelecek için inşa etmek önemli bir husustur. Her gün hayatımızı birbirine bağlamanın yeni yollarıyla, Nesnelerin interneti ‘nin büyüdüğü ve genişlediği açık. İnterneti ne kadar çok bağlarsak, onları o kadar fazla güçlendirmemiz gerekir. Bu yüzden pek çok servis sağlayıcı ve belediyenin şimdiye kadar dayanıklı fiber altyapısı inşa etmeyi tercih ediyorlar, bunun yerine sadece 10-20 yıl içinde değiştirilmesi gereken eski bakır. Bundan da öte, nüfus ve ekonomik alandaki değişiklikler için inşa etmek zorundalar.